^Na vrh
  
  
  
Get Adobe Flash player

Teden v znamenju požarne varnosti

V oktobru so nas kot vsako leto obiskali gasilci iz PIGD Anhovo. Najprej so izvedli evakuacijsko vajo in nas vseh hitro zbrali pred vrtcem. Ogledali smo si reševnanje vzgojiteljice, ki je ostala v vrtcu, ko pa smo bili vsi na varnem, smo se prešteli in preverili, če smo vsi. Vse gasilce in gasilke smo poznali, zato smo kar pogumno stopili do avtomobila in kombija, kjer smo si pobliže pogledali gasilske pripomočke, se usedli v avto, prižgali sireno in se preizkusili tudi v vodnem ciljanju tarče. Po tem ko so nam gasilci pred vrtcem s pomočjo vode pričarali še mavrico, smo se fotografirali, se s pesmijo in šopki zahvalili gasilcem in obljubili, da jih spet povabimo.

Naslednji dan smo se najstarejši dve skupini odpravili še v Anhovo, kjer smo si pogledali še gasilski dom. Tam so nam bile zelo zanimive uniforme in čelade, ki se v temi svetijo, radijske postaje, ki smo jih seveda preizkusili, tovornjak z vsemi pripomočki in pokali. Pred gasilskim domom nam je gasilec pokazal vodni top, ki ga imajo na tovornjaku in res lahko gasi daleč. Preden smo odšli, se je v gašenju preizkusila tudi ena vzgojiteljica, ki je pokazala gašenje z gasilnim aparatom. Zopet smo se polni novih izkušenj zahvalili gasilcem in se poslovili.

Še enkrat iskrena hvala vsem gasilcem in gasilkam PIGD Anhovo. Na še več skupnih srečanj! Na pomoč!

gasilci7

gasilci6

gasilci8

gasilci1

gasilci2

gasilci4

gasilci5

 

Copyright © 2013. Vrtec Deskle Rights Reserved.