^Na vrh
  
  
  
Get Adobe Flash player

Ob obisku g. Branka Žnidarčiča - izdelovalca mask

Image result for branko žnidarčičImage result for branko žnidarčičSkupinam v tradicionalnih maskah, ki   na podeželju ohranjajo 
običaj pustovanja od vrat do vrat, se je lani po daljšem 
premoru pridružila tista z Liga.

Tako kot že večkrat smo tudi letos v vrtcu gostili g. Branka Žnidarčiča – izdelovalca pustnih mask. Ob pogovoru z njim so se otroci seznanili s šegami in navadami v naših krajih, z izdelavo unikatnih pustnih mask in oblačili, ki sodijo poleg. Poseben način izdelave pustnih mask je bil otrokom zelo zanimiv. še posebej pa so bili navdušeni nad pomerjanjem že izdelanih mask. Gospodu Branku se najlepše zahvaljujemo za njegov obisk. Želimo mu veliko uspehov in ustvarjalnosti pri ohranjanju tradicije ter še naprej veselega sodelovanja z najmlajšimi.

pust

Copyright © 2013. Vrtec Deskle Rights Reserved.