(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Vreme nagajivo, vreme spremenljivo. V aprilu smo bili pozorni na vreme in njegove vremenske pojave.

Opazovali smo nebo, na nebu oblake, sonce in dež. Ker se mavrica v tem času ni zgodila, smo jo pričarali kar sami s pomočjo eksperimenta.

Otroci so si ogledali lutkovno predstavo 3 metulji, katero so kasneje sami odigrali. Ker radi nastopamo, smo v ta namen postavili v igralnici kotiček gledališče. Naučili smo se novo pesem o mavrici, ki smo jo spremljali z malimi instrumenti. Igrali smo se tudi glasbeno igro: »Kateri instrument igra?«, kjer so otroci slušno prepoznavali, kateri instrument se skriva za zaveso.

V tem času pa je bila z nami tudi študentka, ki se je z nami igrala in nas spoznavala. Na temo vremena nam je pripravila didaktično igro: Sence! Le-to se otroci še danes radi igrajo. Vedoželjni in veseli pričakujemo toplejše dneve meseca maja.

Nina Fortuna

(Visited 319 times, 1 visits today)
Dostopnost