(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Da je mesec marec znanilec pomladi, je potrdil že prvi marčevski dan, ko smo s pustnim rajanjem preganjali zimo. In tako nam vse do prvega pomladnega dne ni preostalo drugega, kakor da smo pomladi pot v naše kraje tlakovali z likovnimi izdelki.

Kot je zvonček, v pesmici Mali zvonček (Mira Voglar), prebudili še vse ostale zvončke, smo tudi mi našo igralnico prebudili v pomladne barve. Izpod naših rok so vzklili zvončki, marjetice, lučke, cvetoča drevesa in tudi tulipani, ki jih z zalivalko neprestano pridno zalivamo. Dokaz vam prilagamo v spodnjih fotografijah.

21. marca smo obeležili tudi prvi pomladni dan. Cvetlične lončke smo napolnili z zemljo, vanjo posejali travo in zalili. Cvetlične lončke so otroci odnesli domov in sedaj zagotovo še vedno pridno zalivajo travo, da jo bodo lahko kmalu tudi »pokosili«.

Pomlad pa smo povabili tudi na vrtčevsko uro matematike in ji pokazali, kako znamo razvrščati barvne cvetove rožic. Ne verjamete? Kar poglejte, res že znamo.

Lea Saksida

(Visited 171 times, 1 visits today)
Dostopnost