(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

V našo skupino je priletela zelo prijazna čebela. Poimenovali smo jo kar čebela Adela. Ker smo jo tako lepo sprejeli medse, nas je prosila, če bi se lahko še nekaj dni igrala z nami. Prišepnila nam je, da se bliža čebelji praznik ter da bi ga rada preživela z nami. Ta čebelji praznik je seveda tradicionalni slovenski zajtrk. Letos smo ga obeležili 18.11.2022.

Skupaj s čebelo Adelo smo se igrali, plesali, prepevali pesmice in tudi spali. Še posebej nam je bila všeč pesmica:

Čebelica (Janez Bitenc)

Od cveta do cveta čebelica leta

in v čašicah sladkih nabira si med.

Potem pa se zali marjetki zahvali

in reče veselo: »Takoj pridem spet!«

»Le pridi čebelca,« de cvetka marjetka,

“saj meda je sladkega poln moj cvet«.

Prisluhnili smo pripovedovanju pravljice Čebela Adela (Antoon Krings) ter skupaj s čebelo leteli in plesali.

Dan pred tradicionalnim slovenskim zajtrkom nas je obiskala ga. Adrijana Šuligoj iz sirarne Kanal ter nam pokazala, kako se naredi maslo.

In prišel je tisti petek, ko smo si praznično pogrnili mizo ter veselo sedli okoli nje. Pridružila se nam je tudi čebela Adela. Na mizi pa so bile same dobrote, ki pritičejo tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Mmmmm, kako je slasten tale čebelji med 😊.

Nika Mutavčić

 

(Visited 142 times, 1 visits today)
Dostopnost