(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Na medeni zajtrk v mesecu novembru smo se pripravljali kar cel teden. Še prej smo si prebrali pravljico Medo Jaka doma. Pogovarjali smo se o zdravi prehrani. Spoznavali smo predvsem sadje. Sadje smo poimenovali, urejali smo ga po barvah in ga preštevali.

Potem smo si prebrali še pravljico o miški, ki se je želela posladkati s sadjem, a so ji druge živali to preprečile. Na koncu se je posladkala s palačinkami z marmelado. Ker se je bližal medeni zajtrk in ker smo se pogovarjali o zdravem sadju, smo se odločili, da si bomo skupaj pripravili medene sadne bonbone. Z našimi bonboni smo se posladkali na dan medenega zajtrka.

Seveda tudi na čebelice nismo pozabili. Likovno smo upodobili čebelo v panju in pri tem zelo uživali.

Tea Petrovčič

(Visited 78 times, 1 visits today)
Dostopnost