(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

V skupini Gosenice smo se septembra ponovno navajali na življenje v vrtcu.

Navajali smo se na dnevno rutino, pravila v skupini in se med seboj spoznavali. S pomočjo pravljice Zelo lačna gosenica smo spoznali gosenico in razkrili njen čarobni življenjski krog od gosenice do metulja. Za lažjo predstavo smo si življenjski krog gosenice ogledali tudi v kratkem risanem filmu. Nekaj različnih gosenic smo si ogledali tudi v živo. Peli smo pesmico o gosenici in metulju ter oponašali njuno gibanje. Gosenico smo likovno upodobili z različnimi tehnikami. Najprej smo jo samo pobarvali, potem smo jo slikali s prstki in nazadnje še s pomočjo balona. Zelo lačna gosenica je postala naša dobra prijateljica in bo z nami odkrivala nove stvari tudi v mesecu oktobru.

Tea Petrovčič

 

(Visited 248 times, 1 visits today)
Dostopnost