(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Nekateri otroci bodo že septembra prestopili vrata osnovne šole in kot prvošolci zasedli šolske klopi.

Sklenili smo, da spoznamo, kam pravzaprav odhajamo in kje se bo začela nova pot. Z učiteljico Vesno in učenci 1. razreda smo se v petek srečali in se skupaj prijetno družili. Povabili so nas v svojo učilnico, nas prijazno sprejeli in posedli v klopi. Vsak učenec je nato z nami delil nekaj, kar mu je bilo v tem šolskem letu najbolj všeč in kar se je naučil. Skupaj smo zapeli pesmico od prstkov, zaplesali na pesem Čokolada in prisluhnili dolgi deklamaciji, ki so se jo učenci tekom leta naučili. Povabili so nas k mizam in nam razkazali zvezke, učbenike, šolske potrebščine in tudi igrače, s katerimi se lahko igrajo med odmori. Poleg učilnice pa so nam razkazali še druge prostore v šoli, ki jih bodo otroci uporabljali kot prvošolci: avla, garderoba, učilnica podaljšanega bivanja in igrišče. Na igrišču smo se nato še skupaj poigrali, zatem pa se poslovili in si obljubili, da se kmalu tukaj po počitnicah bomo učili. Učenci so nadaljevali s poukom, mi pa smo se odpravili na kosilo v vrtec.

 

Šole se sedaj še bolj veselimo, še prej pa si dolge počitnice želimo.

Nina Fortuna

 

(Visited 95 times, 1 visits today)
Dostopnost