(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

V skupini Čebele smo se pogovarjali o čustvih. Kako se počutimo, zakaj se tako počutimo, kako lahko spremenimo naše počutje, če nam to ne ustreza.

Poslušali smo  pravljico o piščančku Piku, ki je iskal mamo. Med iskanjem je srečal različna čustva:  žalost, jezo, strah in na koncu veselje, ko je končno našel svojo mamico. Pravljico smo vsi poslušali in zaigrali s pomočjo lutk.

Enorog Rožle pa nas je skozi pravljice naučil kako se otresemo negativnih čustev kot so jeza, strah, žalost, ljubosumje…s pomočjo dihalnih vaj. Z dihanjem in gibanjem se umirimo in odženemo vsa negativna čustva, preženemo tudi nemir v sebi in se sproščamo. Poleg dihalnih vaj pa s pomočjo pravljice izvajamo jogo za otroke. Zdaj se za dobro jutro pozdravimo kar s pomočjo Pozdrava soncu. Naučili smo se tudi pesmico Zakaj pa joče (Mira Voglar).

Z novim znanjem o čustvih bomo v vrtcu delili samo srečo!

Tea Petrovčič

(Visited 504 times, 1 visits today)
Dostopnost