(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Končno je napočil težko pričakovani dan, ko smo se skupaj z otroki iz skupine »Čebele« odpeljali z vlakom v Novo Gorico na ogled Knjižnice Franceta Bevka. Vznemirjenje otrok je bilo čutiti že na poti do železniške postaje Anhovo.

… in vkrcali smo se na vlak. Tu-tuuuu!

Po tako »dolgi« poti smo postali zelooo lačni. S sendviči smo se okrepčali kar na železniški postaji Nova Gorica.

Po malici smo se odpravili proti Bevkovi knjižnici, kjer sta nas pričakali knjižničarki Polona in Maja. Predstavili sta nam pravila, ki veljajo v knjižnici, in nas povabili na ogled otroškega oddelka v tej veliki stavbi.

Ker nas je bilo veliko, smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla s knjižničarko Majo poslušat pravljico Dom je tam, kjer je srce (Jonny Lambert),  medtem ko si je druga skupina s knjižničarko Polono ogledovala knjižnico. Nato sta se skupini zamenjali.

Po ogledu knjižnice smo se mimogrede ustavili v borovem gozdičku na igralih. Po slastnem piškotu in dolgem sprehodu do železniške postaje smo se prijetno utrujeni spet usedli na vlak.

In spet smo doma …

Nika Mutavčić

(Visited 144 times, 1 visits today)
Dostopnost