(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Joj, kako nas je požgečkalo po nosu.

Ti, ti, ti, poper! Tako močno nas je požgečkal, da smo si morali nos kar malce pomencati. Ampak še dobro, da sta vzgojiteljici žličko hitro umaknili, saj bi mi vse, kar je bilo na žlički tudi poskusili.

Medtem ko so naši noski z nasmehom vonjali limono in rožmarin, je s pladnja zadišalo po nečem domačem. Starši, kaj mislite, kateri vonj je podražil noske otrok?

Res je, kavna zrna. Na zalogi pa sva imeli še en vonj, ki pa otrokom ni bil nič prijeten. Ko sva jim pod nos ponudili žličko kisa, so nos zavihali ravno tako kot takrat, ko jim kakšno navodilo ni najbolj pogodu.

Naša čutila smo preizkušali tudi z rokami in nogami. Prsti so pridno tipali, gladili, božali in trgali. Noge pa so imele kar največ dela, saj so morale nožni poligon preizkusiti na travi, kamenčkih in v vodi.

Lea Saksida

(Visited 79 times, 1 visits today)
Dostopnost