(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

Pred dobrimi štirinajstimi dnevi smo pozdravljali prihod pomladi, danes pa smo že v vremensko najbolj muhastem mesecu leta.

April nam je namreč postregel že z vsem: s toplimi sončnimi žarki, z dežjem in oblaki. Tudi veter se je razigral in še kar nagaja pomladi. Pa nič zato, metuljčki iz Vrtca Deskle smo njegovo nagajivost izkoristili in ga ujeli v krila ter poleteli vse do Nove Gorice in se ustavili v izložbi trgovine Tolminska zadruga (nasproti Trgovske hiše). Tam nas najdete, kako v družbi pomladnih rožic mimoidočim šepetamo pomladne uganke. Dobro prisluhnite. Ali nas slišite? Če nas ne slišite, nas le obiščite v Novi Gorici.

Da pa se postavimo vetru po robu in spet prikličemo tople dneve, smo se naučili zaplesati na pesem Nagajiva pomlad (Romana Kranjčan).

Ta pomlad je nagajiva,

marsikaj pod snegom skriva,

tukaj popek tam žafran,

rad pokukal bi na dan.

 

Tudi miške male sive,

so si ritke prehladile,

veš kaj , sonček, ti si kriv,

za oblake si se skril.

Lea Saksida

(Visited 99 times, 1 visits today)
Dostopnost