(05) 30 52 001 vrtec@osdeskle.si

»Le kje sta ježek in miška iz zgodbice z naslovom Jabolko (Anja Štefan)?« so se spraševali otroci skupine Metulji.


Iskali in iskali smo ju, a ju v vrtcu nismo našli. Ni nam preostalo drugega, kakor da smo se sprehodili po Desklah. Pokukali smo v vsako luknjico in grmiček, cvetlično gredico. Iskali smo ju celo med drvmi krajanov, pa ju še vedno nismo našli. Nato pa je deklica predlagala, da pogledamo v lekarni, kjer ju je zjutraj videla. Pomislili smo, da sta morda zbolela in jima je živinozdravica naročila, da morata počivati in piti veliko čaja. Tako smo se res sprehodili do lekarne in glej glej, kje smo ju našli. V izložbi Lekarne Deskle, kjer je razstavljena naša likovna dekoracija na temo zgodbe Jabolko. Ampak veste kaj? Ugotovili smo, da ima farmacevtka v lekarni skrite tudi sladkarije. In dala jih je tudi nam.

 


Saj poznate tisti pregovor: »Eno jabolko na dan prežene zdravnika stran.« No, mi smo poskrbeli, da v jesenskem času v lekarni dobite tudi jabolka. Ampak, samo na ogled!

Lea Saksida

(Visited 115 times, 1 visits today)
Dostopnost